Log ind for 15% ekstra rabat på ordren!

Alpin- & bjergstøvler
Alpin- & bjergstøvler
  • Dame
  • Herre
  • Børn
  • Sælg
Zalando boligZalando bolig
Min brugerkonto
  • Trends
  • Tøj
  • Sko
  • Accessories
  • Streetwear
  • Sport
  • Designer
  • Beauty
  • Scandi Style
  • Hjem
  • Outlet
  • Second Hand
Der findes endnu ingen søgninger
  • Deal
  • Deal
Sort og rød vandresko med høj ankel design, blå snørebånd, tekstureret stof, stiv sål og mønstret gummisål for godt greb.

Mammut
TAISS LIGHT MID GTX� - Alpin- & bjergstøvler - black azalea

2.205,00 krinkl. moms

Oprindeligt:3.150,00 kr-30%

Nuværende valgt farveFarve: black azalea

Levering

Solgt og afsendt af

.

  • Standard levering

    ons 5 aug – fre 7 aug

    gratis

Gratis levering og retur

30 dages fuld returret

Sælg tilbage

Få overblikket

  • Sportsgren

    Vandring og trekking, Bjergbestigning, Klatring

    shapes_grid
  • Funktion

    Vandtæt

    qualities
  • Vægt

    470 g

    dumbbell

Udvendigt materiale:
 
Tekstil/syntetisk
For:
 
Syntetisk
Sål:
 
Syntetisk
Sål:
 
Slidfast gummi
Foring:
 
Kraftig foring
Materialets detaljer:
 
Softshell
Teknologie:
 
GORE-TEX Performance Comfort, Vibram® Soles

Sportsgren:
 
Vandring og trekking, Bjergbestigning, Klatring
Vejr:
 
Sne
Skospids:
 
Rund
Hæl:
 
Flad
Skaftdetalje:
 
Lynlås i siden
Lukning, lås:
 
Elastisk snøre
Lukning, lås:
 
Snøring
Mønster:
 
Print
Detaljer:
 
Bjergbestigerøskner
Funktion:
 
Vandtæt
Tilbehør:
 
Trækstrop bagpå, styrket fodspids
Ydersål:
 
Slidfast
Indvendig sål:
 
Kontureret
Vægt:
 
470 g
Varenummer:
 
M7341A02B-Q11

Skovidde:
 
Smal
Skaftehøjde:
 
Ankelhøj
Hælhøjde:
 
Flad/ultralav

Mammut

Tilføj stilen til din garderobe
Outfitinspiration

Blåt helkrops skidragt med lynlås, orange accenter og handsker. Sneklædt jord med faldende snefnug i baggrunden.
agichristine
Langærmet cremet skjorte med rød lap, bukser med sort elastisk talje, lyserød strikket hue og sorte vandrestøvler, båret udendørs blandt faldne blade.
agichristine
Sorte overalls over en hvid langærmet skjorte, crouching på græs. Iført en marineblå hue og grå sneakers med orange detaljer, række efter et blad.
agichristine
Zalando
Zalando
Zalando
Zalando
Zalando
Zalando
Zalando
Zalando

Variationer af looket
Anbefalinger til dig

Oplev mere
  • Mammut, KENTO ADVANCED - Hikingsko - blue
    • Deal

    MammutKENTO ADVANCED - Hikingsko - blue

    1.743,00 kr

    Oprindeligt:2.490,00 kr-30%

  • Mammut, KENTO TOUR HIGH GORE TEX WOMEN - Hikingsko - dark titanium-whisper
    • Deal

    MammutKENTO TOUR HIGH GORE TEX WOMEN - Hikingsko - dark titanium-whisper

    1.098,00 kr

    Oprindeligt:1.830,00 kr-40%

    Sidste laveste pris1.281,00 kr-14%

  • Mammut, AENERGY MID  - Hikingsko - black alpine calamint
    • Deal

    MammutAENERGY MID - Hikingsko - black alpine calamint

    1.015,00 kr

    Oprindeligt:1.450,00 kr-30%

    Sidste laveste pris1.232,00 kr-18%

  • Salewa, CROW GTX - Alpin- & bjergstøvler - premium navy/ethernal blue
    • Deal

    SalewaCROW GTX - Alpin- & bjergstøvler - premium navy/ethernal blue

    1.496,00 kr

    Normalpris:1.995,00 kr-25%

  • Scarpa, RIBELLE HD - Hikingsko - ceramic

    ScarpaRIBELLE HD - Hikingsko - ceramic

    2.895,00 kr

  • Lowa, CEVEDALE PRO GTX MID - Alpin- & bjergstøvler - dunkelpetrol

    LowaCEVEDALE PRO GTX MID - Alpin- & bjergstøvler - dunkelpetrol

    2.495,00 kr

  • Scarpa, RIBELLE RUN KALIBRA G - Løbesko trail - black/azure

    ScarpaRIBELLE RUN KALIBRA G - Løbesko trail - black/azure

    2.045,00 kr

  • Mammut, AENERGY ULTRA MID GTX WOMEN - Hikingsko - black/red
    • Deal

    MammutAENERGY ULTRA MID GTX WOMEN - Hikingsko - black/red

    1.230,00 kr

    Oprindeligt:2.050,00 kr-40%

    Sidste laveste pris1.435,00 kr-14%

  • La Sportiva, AEQUILIBRIUM LT WOMAN GTX - Hikingsko - black/hibiscus
    • Deal

    La SportivaAEQUILIBRIUM LT WOMAN GTX - Hikingsko - black/hibiscus

    fra2.696,00 kr

    Normalpris:2.995,00 krSpar op til-10%

  • Scarpa, RIBELLE LITE - Hikingsko - aqua green

    ScarpaRIBELLE LITE - Hikingsko - aqua green

    2.795,00 kr

  • Scarpa, ZODIAC TECH GTX - Hikingsko - anthracite/lavender

    ScarpaZODIAC TECH GTX - Hikingsko - anthracite/lavender

    2.495,00 kr

  • Mammut, DUCAN III HIGH GTX WOMEN - Hikingsko - lavandin-black
    • Nyhed

    MammutDUCAN III HIGH GTX WOMEN - Hikingsko - lavandin-black

    1.610,00 kr

  • Scarpa, RIBELLE CROSS 2 MID GTX - Hikingsko - dark gray/purple

    ScarpaRIBELLE CROSS 2 MID GTX - Hikingsko - dark gray/purple

    1.495,00 kr

  • Scarpa, MESCALITO TRK GTX  - Hikingsko - dark anthracite/tropical green

    ScarpaMESCALITO TRK GTX - Hikingsko - dark anthracite/tropical green

    2.245,00 kr

  • Mammut, SAPUEN HIGH GTX  - Hikingsko - black dark frosty
    • Deal

    MammutSAPUEN HIGH GTX  - Hikingsko - black dark frosty

    960,00 kr

    Oprindeligt:1.600,00 kr-40%

Mere fra Mammut

Oplev mere
  • Mammut, NOVA TOUR II HIGH GTX� - Alpin- & bjergstøvler - graphite-baked
    • Deal

    MammutNOVA TOUR II HIGH GTX� - Alpin- & bjergstøvler - graphite-baked

    1.050,00 kr

    Oprindeligt:1.750,00 kr-40%

    Sidste laveste pris1.225,00 kr-14%

  • Mammut, NOVA IV MID GTX  - Hikingsko - bungee apricot
    • Deal

    MammutNOVA IV MID GTX - Hikingsko - bungee apricot

    1.085,00 kr

    Oprindeligt:1.550,00 kr-30%

    Sidste laveste pris1.395,00 kr-22%

  • Mammut, KENTO GUIDE II, beige
    • Deal

    MammutKENTO GUIDE II HIGH GTX WOMEN - Hikingsko - savannah/black

    2.381,00 kr

    Normalpris:2.645,00 kr-10%

  • Mammut, DUCAN III HIGH LTH GTX WOMEN - Hikingsko - nebla-black
    • Nyhed

    MammutDUCAN III HIGH LTH GTX WOMEN - Hikingsko - nebla-black

    1.685,00 kr

  • Mammut, NOVA IV MID LTH WOMEN - Hikingsko - green
    • Deal

    MammutNOVA IV MID LTH WOMEN - Hikingsko - green

    930,00 kr

    Oprindeligt:1.550,00 kr-40%

    Sidste laveste pris1.085,00 kr-14%

  • Mammut, KENTO TOUR HIGH GTX WOMEN - Hikingsko - dark titanium/whisper

    MammutKENTO TOUR HIGH GTX WOMEN - Hikingsko - dark titanium/whisper

    1.945,00 kr

  • Mammut, ULTIMATE III MID GTX WOMEN - Hikingsko - black
    • Deal
    • Brede

    MammutULTIMATE III MID GTX WOMEN - Hikingsko - black

    870,00 kr

    Oprindeligt:1.450,00 kr-40%

    Sidste laveste pris1.015,00 kr-14%

  • Mammut, NOVA IV MID GTX  - Hikingsko - black

    MammutNOVA IV MID GTX - Hikingsko - black

    1.645,00 kr

  • Mammut, TRION 15 - Vandrerygsække - black

    MammutTRION 15 - Vandrerygsække - black

    1.100,00 kr

  • Mammut, FIN III MID - Vinterstøvler - safari/dark moonbeam
    • Deal

    MammutFIN III MID - Vinterstøvler - safari/dark moonbeam

    fra1.170,00 kr

    Oprindeligt:1.300,00 krSpar op til-10%

  • Mammut, DUCAN III HIGH GTX WOMEN - Hikingsko - black

    MammutDUCAN III HIGH GTX WOMEN - Hikingsko - black

    fra1.610,00 kr

  • Mammut, MASSONE HOODED - Outdoorjakke - silver sage black
    • Deal

    MammutMASSONE HOODED - Outdoorjakke - silver sage black

    615,00 kr

    Oprindeligt:1.025,00 kr-40%

    Sidste laveste pris718,00 kr-14%

  • Mammut, RUNBOLD ZIP OFF PANTS WOMEN - Outdoorbukser - black

    MammutRUNBOLD ZIP OFF PANTS WOMEN - Outdoorbukser - black

    1.095,00 kr

  • Mammut, DUCAN SPINE 70-80 WOMEN - Ttrekkingrygsække - strata/black
    • Deal

    MammutDUCAN SPINE 70-80 WOMEN - Ttrekkingrygsække - strata/black

    1.230,00 kr

    Oprindeligt:2.050,00 kr-40%

    Sidste laveste pris1.538,00 kr-20%

Bedre sammen
Andre kigger også på

Oplev mere
  • The North Face, EXPLORATION STRAIGHT CONVERTIBLE PANTS - Outdoorbukser - black

    The North FaceEXPLORATION STRAIGHT CONVERTIBLE PANTS - Outdoorbukser - black

    929,00 kr

  • YOURTURN by Zalando, UNISEX CORDUROY PARACHUTE TROUSERS - Cargobukser - dark grey
    • Deal

    YOURTURN by ZalandoUNISEX CORDUROY PARACHUTE TROUSERS - Cargobukser - dark grey

    240,00 kr

    Normalpris:369,00 kr-35%

  • The North Face, ANTORA RAIN JACKET - Hardshell-jakke - smoked pearl
    • Deal

    The North FaceANTORA RAIN JACKET - Hardshell-jakke - smoked pearl

    941,00 kr

    Normalpris:1.045,00 kr-10%

  • Salomon, UNISEX - Vandrerygsække - black

    SalomonUNISEX - Vandrerygsække - black

    849,00 kr

  • Salomon, TRAILBLAZER 20 UNISEX - Rygsække - black/alloy

    SalomonTRAILBLAZER 20 UNISEX - Rygsække - black/alloy

    649,00 kr

  • The North Face, W QUEST JACKET - Hardshell-jakke - tnf black
    • Deal

    The North FaceW QUEST JACKET - Hardshell-jakke - tnf black

    941,00 kr

    Normalpris:1.045,00 kr-10%

  • Mammut, ALTO 34 UNISEX - Rygsække - black
    • Deal

    MammutALTO 34 UNISEX - Rygsække - black

    549,00 kr

    Oprindeligt:915,00 kr-40%

    Sidste laveste pris641,00 kr-14%

  • Mammut, HIKING V PANTS WOMEN - Outdoorbukser - black
    • Deal

    MammutHIKING V PANTS WOMEN - Outdoorbukser - black

    662,00 kr

    Oprindeligt:735,00 kr-10%

  • The North Face, ALL MOUNTAIN PURPOSE 30 - Rygsække - black/red

    The North FaceALL MOUNTAIN PURPOSE 30 - Rygsække - black/red

    1.095,00 kr

  • Mammut, ASTRO GORE-TEX WS - Handsker - savannah-black
    • Deal

    MammutASTRO GORE-TEX WS - Handsker - savannah-black

    294,00 kr

    Oprindeligt:490,00 kr-40%

  • Mammut, ALTO 18 - Ttrekkingrygsække - strata
    • Deal

    MammutALTO 18 - Ttrekkingrygsække - strata

    441,00 kr

    Oprindeligt:735,00 kr-40%

    Sidste laveste pris515,00 kr-14%

  • Mammut, ALTO LIGHT HS HOODED JACKET WOMEN - Hardshell-jakke - marine

    MammutALTO LIGHT HS HOODED JACKET WOMEN - Hardshell-jakke - marine

    1.755,00 kr

  • Salomon, ACTIVE SKIN SET - Drikkerygsække - dawn pink/dusky orchid/butterfly

    SalomonACTIVE SKIN SET - Drikkerygsække - dawn pink/dusky orchid/butterfly

    999,00 kr

  • Mammut, LITHIUM - Ttrekkingrygsække - black

    MammutLITHIUM - Ttrekkingrygsække - black

    1.390,00 kr

  • The North Face, EXPLORATION PANTS - Outdoorbukser - black

    The North FaceEXPLORATION PANTS - Outdoorbukser - black

    779,00 kr

Flere mærker

  • ANGULUS
  • Arket
  • Billi Bi
  • Custommade
  • Ecco
  • Envii
  • Gina Tricot
  • Han Kjøbenhavn
  • Hummel
  • Ilse Jacobsen
  • Kaffe
  • Konges Sløjd
  • Les Deux
  • Lindex
  • Mads Nørgaard
  • Maria Black
  • Modström
  • Monki
  • Mos Mosh
  • MSCH Copenhagen
  • NA KD
  • Name it
  • Only
  • Peak Performance
  • Pieces
  • Rains
  • Saint Tropez
  • Samsøe Samsøe
  • Second Female
  • Selected Femme
  • Skagen
  • Tiger of Sweden
  • Vagabond
  • Vero Moda
  • Viking
  • Vila
  • Weekday
  • Wood Wood
  • Zizzi

Mere inspiration

  • Baggy bukser
  • Computer sleeves
  • Corset toppe
  • Crossbody bags
  • Festtoppe
  • Festtrøjer
  • Half-zip sweatshirts
  • Halterneck toppe
  • Hårbøjler
  • Hårklemmer
  • Hoodies med lynlås
  • Hørbukser
  • Hyggesæt
  • Kjoler
  • Korset toppe
  • Korte nederdele
  • Løbebukser til damer
  • Low waist jeans
  • Mesh bluser
  • Mesh toppe
  • One shoulder dresses
  • One shoulder toppe
  • Oversized blazere
  • Oversized sweatshirts
  • Quiltede jakker til damer & herrer
  • Reebok Classic Legacy
  • Satin bukser
  • Satin kjoler
  • Satin toppe
  • Skjorter med korte ærmer til herrer
  • Stramme kjoler
  • Strandkjoler
  • Stribet strik
  • Ternede bukser
  • Ternede natbukser til damer
  • Ternede natbukser til herrer
  • Vans Authentic
  • Velour sæt
  • Velourkjoler

Tilbud, udgivelser og trends
Direkte i din indbakke

Få rabatter, nyheder og modeinspiration med vores udvalgte nyhedsbreve.

Redigér dine præferencer

Hvad er du mest interesseret i?

Se mere (du skal være logget ind)

Læs mere i vores Databeskyttelse. Du kan framelde dig nyhedsbrevet når som helst uden omkostninger.

helpHjælp & kontakt

  • Alle hjælpeemner
  • Bestilling
  • Betaling & sikkerhed
  • Betaling med kreditkort
  • Levering
  • Returnering
  • Sådan returnerer du et produkt fra Zalando Partner
  • Registrering
  • Tilmeld dig vores nyhedsbrev

gift_cardRabatkoder og gavekort

  • Gavekort
  • Indløs gavekort
  • Spørgsmål om gavekort?

zalando_logo_outlinedOm Zalando

  • Corporate website
  • Jobs & karriere
  • Presse
  • Investor Relations

truckHurtig levering

credit_cardBetalingsmuligheder

shopping_bag_fullDine fordele

  • Gratis levering*
  • Gratis retur
  • 30 dages fuld returret

zalando_logo_outlinedService

  • Marketing Services
  • Mere information
  • Tech Blog
  • Firmainformation
  • Handelsbetingelser
  • Databeskyttelse
  • Erklæring om tilgængelighed
  • Indstillinger for cookies
  • Fællesskabets retningslinjer
  • Fortrydelse

Zalando Apps:

QR Code Download App

Find mere inspiration:

  • facebook
  • instagram